ADVERTISEMENT
U18 Premier League

England - U18 Premier League

Matches
Table
About

Matches

U18 Premier League Live Stream and TV Listings, Live Scores, Fixtures, Results

Table

U18 Premier League Standings

Pos.TeamMPWDLGFGAGDPForm
North
1 Manchester United U18 24 20 2 2 78 28 +50 62 WLWWW
2 Manchester City U18 24 18 2 4 71 27 +44 56 WWDWW
3 Wolves U18 24 12 5 7 43 34 +9 41 WWWWL
4 Derby County U18 24 11 4 9 55 51 +4 37 WLLWW
5 Leeds United U18 24 10 3 11 54 51 +3 33 LLLWW
6 Liverpool U18 24 10 2 12 56 62 -6 32 LLWLD
7 Nottingham Forest U18 24 8 8 8 37 47 -10 32 WWWDL
8 Newcastle United U18 24 10 2 12 49 61 -12 32 LWWLW
9 Middlesbrough U18 24 7 6 11 33 47 -14 27 LWLLL
10 Blackburn Rovers U18 24 8 3 13 39 60 -21 27 LWLWW
11 Everton U18 24 7 4 13 39 39 0 25 WLLDL
12 Stoke City U18 24 7 2 15 43 61 -18 23 WLLDL
13 Sunderland U18 24 5 3 16 32 61 -29 18 LLLWL
South
1 Chelsea U18 24 17 3 4 72 41 +31 54 LWLWD
2 West Ham United U18 24 16 1 7 72 48 +24 49 LWWLL
3 Arsenal U18 24 14 5 5 83 43 +40 47 WLWWW
4 Tottenham Hotspur U18 24 14 3 7 73 57 +16 45 WWWDL
5 Fulham U18 24 14 2 8 66 49 +17 44 WWDWW
6 Crystal Palace U18 24 12 5 7 60 48 +12 41 WLWDW
7 Brighton U18 24 11 4 9 60 55 +5 37 WWWWW
8 Leicester City U18 24 7 7 10 44 55 -11 28 WLLLL
9 West Bromwich Albion U18 24 7 4 13 43 65 -22 25 LLLWL
10 Southampton U18 24 6 5 13 47 56 -9 23 WLLLW
11 Norwich City U18 24 6 1 17 41 81 -40 19 LWLWW
12 Aston Villa U18 24 5 2 17 50 70 -20 17 LLLLL
13 Reading U18 24 5 2 17 28 71 -43 17 LWWLL
Add U18 Premier League table to your website
Promotion Play-off

About U18 Premier League

U18 Premier League History, Format, Organization, Media Coverage

The Premier Academy League, often referred to simply as the FAPAL, was the highest-tier of youth football in England between 1997, when it was founded, and 2012, when it was folded. It was initially known as the FA Premier Youth League before being renamed in 1998, with the competition replacing regional-based tournaments as the country’s top-tier youth league. It was contested between the Premier League academy sides and some Football League clubs, including Welsh side Cardiff City. Arsenal’s under-18 team won the inaugural trophy before lifting an additional four-titles, with the five-time champions being the most successful club in Premier Academy League history.

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain 2 - 1 England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada 2 - 2P Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia