ADVERTISEMENT
2. Lig

Turkey - 2. Lig

Matches
Table
About

Matches

2. Lig Live Stream and TV Listings, Live Scores, Fixtures, Results

Table

2. Lig Standings

Pos.TeamMPWDLGFGAGDPForm
2. Lig: Beyaz
1 Erokspor 36 26 5 5 83 29 +54 83 WWWWW
2 Van BB 35 24 6 5 63 34 +29 78 WWWWW
3 Tire 1922 36 21 10 5 54 25 +29 73 WDLLW
4 Düzyurtspor 36 21 9 6 71 39 +32 72 WWDWW
5
Osmanlıspor 36 15 13 8 45 35 +10 58 DDLLW
6
Yeni Mersin IY 36 16 10 10 50 36 +14 58 LLLWL
7
Halide Edip Adıvar 36 15 7 14 47 38 +9 52 WWLDW
8
Karacabey Birlikspor 36 13 12 11 43 37 +6 51 LDWWD
9
Ankara Demirspor 36 15 5 16 43 46 -3 50 WLWLL
10
Diyarbekirspor 36 12 9 15 39 41 -2 45 LWLDD
11
Kırklarelispor 36 11 11 14 33 41 -8 44 LDWWL
12 Altınordu 36 10 13 13 45 39 +6 43 DDWLD
13 Afjet Afyonspor 36 10 12 14 25 38 -13 42 LDWWL
14 Serik Belediyespor 36 10 10 16 29 45 -16 40 LLWLW
15 Nazilli Belediyespor 36 11 9 16 38 57 -19 39 DLLLW
16 Zonguldak Kömürspor 36 11 8 17 41 57 -16 38 WWLWL
17 Kırşehir Belediyespor 36 5 8 23 38 76 -38 23 LLDLD
18 Bursaspor 35 5 8 22 25 64 -39 20 LLLLL
19 Adıyaman 1954 36 4 7 25 28 63 -35 19 WLDLL
2. Lig: Kirmizi
1 Amed SK 36 24 9 3 73 26 +47 81 DWLWW
2 Kastamonuspor 36 23 9 4 63 26 +37 78 DWWLD
3 Iğdır FK 36 21 11 4 70 27 +43 74 WWWDW
4 24 Erzincanspor 36 19 9 8 56 33 +23 66 WLDDW
5 Menemen Belediyespor 36 19 8 9 67 41 +26 65 DWWLD
6 İskenderun FK 36 18 6 12 62 47 +15 60 DLWWW
7 Isparta 32 Spor 36 17 3 16 39 52 -13 54 LLDLD
8
Somaspor 36 14 8 14 42 42 +0 50 WLLWL
9
İnegölspor 36 13 10 13 46 47 -1 49 DLDWL
10 Fethiyespor 36 10 14 12 46 46 +0 44 LDLWD
11 Karaman FK 36 11 9 16 40 61 -21 42 LLLLD
12 Aksarayspor 36 10 12 14 29 30 -1 42 LDDDL
13 Arnavutköy Belediyespor 36 10 12 14 44 46 -2 42 DWWDD
14
Sarıyer 36 10 11 15 46 46 +0 41 WWDWD
15 Belediye Derincespor 36 10 10 16 38 43 -5 40 WLWDD
16
Etimesgut 36 11 7 18 25 38 -13 40 DDWDL
17 Düzcespor 36 9 10 17 42 63 -21 37 DWLWL
18 Denizlispor 36 8 8 20 37 57 -20 32 LWLDL
19 Uşak Sportif Gençlikspor 36 1 2 33 14 108 -94 5 LLLLL
Add 2. Lig table to your website
Promotion
Promotion Play-off
Relegation

About 2. Lig

2. Lig History, Format, Organization, Media Coverage

TFF Second League, also known as the Turkish Football Federation Second League or TFF 2. Lig, is the third-tier division in Turkey’s football league system. Founded in 2001, this competition is run by the Turkish Football Federation.

The league operates on a promotion/relegation system, with the top performers climbing up to TFF 1. Lig, Turkey’s second division, while the worst performers get demoted to the TFF Third League, the country’s fourth-tier league.

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland vs Hungary
06/23 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain vs Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia vs Serbia
06/20 12:00pm Denmark vs England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland vs Austria
06/21 3:00pm Netherlands vs France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia vs Ukraine
06/22 3:00pm Belgium vs Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia vs Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey vs Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30