ADVERTISEMENT
USL League Two

USL League Two

Matches
Table
TV Rights
About

Matches

USL League Two Live Stream and TV Listings, Live Scores, Fixtures, Results

Table

USL League Two Standings

Pos.TeamMPWDLGFGAGDP
Chesapeake Division
1 Lionsbridge 12 9 2 1 26 13 +13 29
2 Virginia Beach United 12 9 2 1 29 9 +20 29
3 Charlottesville Blues 12 7 2 3 24 16 +8 23
4 Evergreen 12 5 2 5 29 18 +11 17
5 Christos 12 2 3 7 17 26 -9 9
6
Patuxent 12 2 1 9 19 24 -5 7
7
Virginia Marauders 12 2 0 10 8 46 -38 6
Lone Star Division
1
AHFC Royals 12 9 3 0 33 16 +17 30
2
Corpus Christi 11 9 1 1 42 12 +30 28
3 Brazos Valley 11 5 2 4 18 18 +0 17
4 Houston FC 9 2 3 4 12 19 -7 9
5 Hill Country Lobos 12 1 2 9 21 46 -25 5
6 Houston Sur 11 0 3 8 6 21 -15 3
Metropolitan Division
1 Long Island Rough Riders 12 9 2 1 31 10 +21 29
2
FC Motown II 12 8 3 1 37 11 +26 27
3
Hudson Valley Hammers 12 7 3 2 28 19 +9 24
4 Manhattan 12 7 2 3 28 17 +11 23
5
Westchester Flames 12 6 1 5 25 20 +5 19
6
Cedar Stars Rush 12 5 1 6 21 21 +0 16
7
Staten Island Athletic 12 4 2 6 9 23 -14 14
8 Morris Elite 12 3 3 6 18 23 -5 12
9 Ironbound 12 1 2 9 11 41 -30 5
10 New Jersey Copa 12 0 1 11 6 29 -23 1
Mid Atlantic Division
1 Ocean City Nor'easters 12 9 0 3 30 9 +21 27
2
Reading United 12 7 2 3 32 20 +12 23
3
West Chester United II 12 7 2 3 25 15 +10 23
4 Real Central New Jersey 12 5 1 6 18 26 -8 16
5 Lone Star II 12 3 1 8 19 37 -18 10
6 Lehigh Valley United 12 1 2 9 12 29 -17 5
Mid South Division
1 Little Rock Rangers 12 9 3 0 21 3 +18 30
2 Louisiana Krewe 12 6 2 4 21 19 +2 20
3
Mississippi Brilla 12 5 2 5 17 16 +1 17
4
Hattiesburg 12 4 2 6 15 17 -2 14
5 Blue Goose 12 1 1 10 15 34 -19 4
NorthEast Division
1 Seacoast United Phantoms 14 13 0 1 40 10 +30 39
2 Western Mass Pioneers 14 11 1 2 43 8 +35 34
3 Vermont Green 13 9 2 2 31 9 +22 29
4 Boston Bolts 12 6 3 3 19 8 +11 21
5 AC Connecticut 14 5 3 6 25 41 -16 18
6 Blackwatch Rush 14 3 3 8 16 26 -10 12
7 Pathfinder 14 3 2 9 22 38 -16 11
8 Boston City 13 2 2 9 12 41 -29 8
9 Black Rock 14 0 2 12 5 32 -27 2
South Atlantic Division
1 North Carolina Fusion U23 14 9 5 0 30 12 +18 32
2 SC United Bantams 14 7 4 3 33 24 +9 25
3 North Carolina II 14 7 3 4 31 21 +10 24
4 Charlotte Eagles 14 5 4 5 29 30 -1 19
5
West Virginia Alliance 14 4 4 6 23 26 -3 16
6
Wake 14 4 4 6 22 29 -7 16
7 Tobacco Road 14 2 5 7 18 27 -9 11
8 Discoveries 14 2 3 9 16 33 -17 9
South Central Division
1 Asheville City 12 10 2 0 37 6 +31 32
2 Tennessee 12 6 2 4 23 18 +5 20
3
Dothan United 12 4 4 4 17 16 +1 16
4 East Atlanta 12 4 3 5 22 25 -3 15
5
Southern Soccer Academy 12 4 3 5 20 22 -2 15
6
Athens United 12 2 3 7 7 24 -17 9
7
Birmingham Legion II 12 1 5 6 8 23 -15 8
South Florida Division
1
Sarasota Paradise 12 8 3 1 26 13 +13 27
2
Miami AC 12 8 2 2 19 14 +5 26
3 Tampa Bay United 11 5 4 2 21 19 +2 19
4
Pinellas County 12 3 0 9 20 25 -5 9
5
Swan City 12 2 3 7 9 16 -7 9
6
Weston 11 2 2 7 4 12 -8 8
SouthEast Division
1
The Villages 12 9 2 1 38 8 +30 29
2
Nona 12 9 2 1 35 13 +22 29
3 Florida Elite 12 6 3 3 21 15 +6 21
4 Inter Gainesville 12 3 1 8 15 27 -12 10
5 Brooke House 12 1 4 7 11 29 -18 7
6 Brevard 12 1 2 9 9 37 -28 5
Add USL League Two table to your website

Broadcast Rights

Where can you watch USL League Two in United States?

CBS Sports
CBS Sports
» Seasons 2024-2027
Available on:

CBS Sports Network

Paramount+

CBS Sports Golazo

NBC Sports
NBC Sports
» Season 2024
Available on:

SportsEngine Play

About USL League Two

USL League Two History, Format, Organization, Media Coverage

The USL League Two, previously known as the Premier Development League, is a semi-professional development league in the USA and Canada that is sponsored by the United States League. It was formed in 1995. Although not officially recognized as such, this tournament is considered to be the country’s fourth division championship behind the MLS (first division), the USL Championship (second division), and the USL League One and NISA (third divisions). The contestants in the USL League Two are split into four conferences (Eastern, Southern, Central, and Western), with each consisting of its own divisions. After the regular season wraps up, the play-offs are staged. Here, the Conference Semi-finals, the Conference Finals, the National Semi-finals, and the National Championship are held in order to determine the winner of the final championship.

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain 2 - 1 England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada 2 - 2P Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia