ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Sunday Apr. 28

Apr 27

Sunday, Apr. 28

Apr 29
  • Fri
    Apr 26
  • Sat
    Apr 27
  • Sun
    Apr 28
  • Mon
    Apr 29
  • Tue
    Apr 30
  • Wed
    May 1
  • Thu
    May 2
  •  
?  
  England - Premier League
Live
+
9:00am
AFC Bournemouth 3 - 0 Brighton & Hove Albion
Live
+
9:00am
Tottenham Hotspur 2 - 3 Arsenal
Live
+
11:30am
Nottingham Forest 0 - 2 Manchester City
  Spain - La Liga
Live
+
8:00am
Cádiz 1 - 1 Mallorca
Live
+
10:15am
Granada 3 - 0 Osasuna
Live
+
12:30pm
Villarreal 3 - 0 Rayo Vallecano
Live
+
3:00pm
Real Betis 1 - 1 Sevilla
  Italy - Serie A
Live
+
6:30am
Internazionale 2 - 0 Torino
Live
+
9:00am
Bologna 1 - 1 Udinese
Live
+
12:00pm
Atalanta 2 - 0 Empoli
Live
+
12:00pm
Napoli 2 - 2 Roma
Live
+
2:45pm
Fiorentina 5 - 1 Sassuolo
  Germany - Bundesliga
Live
+
9:30am
Borussia M'gladbach 0 - 0 Union Berlin
Live
+
11:30am
Mainz 05 1 - 1 Köln
Live
+
1:30pm
Darmstadt 98 0 - 1 Heidenheim
  Portugal - Primeira Liga
Live
+
10:30am
Portimonense 0 - 2 Moreirense
Live
+
1:00pm
Estoril 1 - 0 Famalicão
Live
+
3:30pm
Porto 2 - 2 Sporting CP
  France - Ligue 1
Live
+
7:00am
Metz 1 - 2 Lille
Live
+
9:00am
Strasbourg 1 - 3 Nice
Live
+
9:00am
Lorient 1 - 2 Toulouse
Live
+
9:00am
Clermont 4 - 1 Reims
Live
+
11:05am
Rennes 4 - 5 Brest
Live
+
1:00pm
Olympique Lyonnais 3 - 2 Monaco
Live
+
3:00pm
Olympique Marseille 2 - 1 Lens
  Mexico - Liga MX
Live
+
8:00pm
Necaxa 2 - 5 Monterrey
Live
+
8:00pm
Santos Laguna 0 - 3 Atlético San Luis
  United States - NWSL
Live
+
5:00pm
NJ/NY Gotham FC 1 - 1 Racing Louisville FC
  Argentina - Primera División
Live
+
2:30pm
Argentinos Juniors 0 - 0P Vélez Sarsfield
  Argentina - Primera Nacional
Live
+
12:10pm
Brown de Adrogué 0 - 4 Colón
Live
+
2:00pm
Guillermo Brown 2 - 0 Arsenal
Live
+
2:00pm
Deportivo Morón 2 - 1 Aldosivi
Live
+
2:30pm
Alvarado 1 - 0 San Miguel
Live
+
2:30pm
San Telmo 2 - 1 Deportivo Madryn
Live
+
2:30pm
Temperley 0 - 1 Estudiantes Río Cuarto
Live
+
3:00pm
Gimnasia Jujuy 2 - 0 Deportivo Maipú
Live
+
3:00pm
San Martín San Juan 2 - 1 Atlético Rafaela
Live
+
3:30pm
Club Atlético Güemes 1 - 3 Ferro Carril Oeste
Live
+
3:30pm
Chaco For Ever 3 - 0 Defensores Unidos
Live
+
3:30pm
Gimnasia Mendoza 0 - 0 Gimnasia y Tiro
Live
+
6:10pm
All Boys 0 - 0 Chacarita Juniors
Live
+
8:10pm
Racing Córdoba 1 - 0 Quilmes
  Australia - A-League
Live
+
1:00am
Sydney FC 7 - 1 Perth Glory
Live
+
3:00am
Melbourne City 1 - 0 Western United
  Belgium - Pro League
Live
+
7:30am
Genk 0 - 3 Club Brugge
Live
+
10:00am
Cercle Brugge 1 - 1 Anderlecht
Live
+
12:30pm
Union Saint-Gilloise 4 - 1 Antwerp
Live
+
1:15pm
RWDM 0 - 1 Kortrijk
  Brazil - Brasileirão
Live
+
10:00am
Flamengo 0 - 2 Botafogo
Live
+
3:00pm
Cruzeiro 3 - 1 Vitória
Live
+
3:00pm
Corinthians 3 - 0 Fluminense
Live
+
5:30pm
Fortaleza 1 - 1 RB Bragantino
Live
+
5:30pm
Juventude 1 - 1 Athletico-PR
Live
+
7:00pm
Internacional 1 - 1 Atlético Goianiense
  Brazil - Serie B
Live
+
3:00pm
Coritiba 1 - 0 Brusque
Live
+
5:30pm
Goiás 3 - 0 Ponte Preta
  Colombia - Primera A
Live
+
4:00pm
Patriotas Boyacá 0 - 3 Deportivo Pasto
Live
+
6:00pm
Deportivo Cali 0 - 0 Junior
Live
+
6:00pm
Once Caldas 0 - 0 América de Cali
Live
+
6:00pm
Atlético Bucaramanga 1 - 0 Alianza Petrolera
Live
+
6:00pm
Jaguares de Córdoba 1 - 0 Santa Fe
Live
+
6:00pm
Rionegro Águilas 1 - 1 Fortaleza CEIF
Live
+
6:00pm
Millonarios 3 - 0 Boyacá Chicó
Live
+
6:00pm
La Equidad 0 - 2 Deportivo Pereira
Live
+
6:00pm
Envigado 0 - 1 Medellín
  Ecuador - Primera A
Live
+
1:30pm
Imbabura 0 - 1 Independiente del Valle
Live
+
4:00pm
Macará 0 - 2 Aucas
Live
+
7:00pm
Emelec 1 - 1 Barcelona
  El Salvador - Primera Division
Live
5:00pm
Once Deportivo 0 - 0 FAS
Live
+
5:30pm
Águila 3 - 1 Dragón
  England - Women's Super League
Live
+
7:30am
Everton 1 - 1 Arsenal
Live
+
9:00am
Aston Villa 1 - 1 West Ham United
Live
+
9:00am
Tottenham Hotspur 1 - 1 Brighton & Hove Albion
Live
+
10:00am
Leicester City WFC 0 - 1 Manchester United
Live
+
1:45pm
Bristol City 0 - 4 Manchester City
  Germany - 3. Liga
Live
+
7:30am
Rot-Weiss Essen 4 - 0 Ingolstadt
Live
+
10:30am
Freiburg II 1 - 2 Ulm
Live
+
1:30pm
Unterhaching 2 - 0 1860 München
  Greece - Super League
Live
+
10:00am
Olympiakos Piraeus 4 - 1 Lamia
Live
+
12:30pm
PAOK 3 - 2 AEK Athens
Live
+
1:30pm
Panathinaikos 0 - 1 Aris
  Honduras - Liga Nacional
Live
+
5:30pm
Olimpia 2 - 0 Victoria
Live
+
5:30pm
Vida 1 - 2 Motagua
  Africa - CAF Confederation Cup
Live
+
12:00pm
Dreams 0 - 3 Zamalek
Live
3:00pm
RSB Berkane 3 - 0 USM Alger
  Europe - UEFA Women's Champions League
Live
+
10:00am
PSG 1 - 2 Olympique Lyonnais
  Mexico - Liga MX Femenil
Live
+
7:00pm
Guadalajara 4 - 0 Cruz Azul
Live
+
7:00pm
Atlético San Luis 2 - 2 Puebla
Live
+
9:06pm
Mazatlán 2 - 7 Pumas UNAM
  Netherlands - Eredivisie
Live
+
6:15am
NEC 0 - 3 AZ
Live
+
6:15am
PEC Zwolle 3 - 1 Heracles
Live
+
8:30am
Sparta Rotterdam 1 - 0 Volendam
Live
+
8:30am
RKC Waalwijk 2 - 2 Utrecht
Live
+
10:45am
Vitesse 3 - 2 Fortuna Sittard
  Peru - Primera Division
Live
+
3:30pm
Alianza Atlético 1 - 2 ADT
Live
+
6:30pm
Melgar 1 - 0 Alianza Lima
Live
+
9:00pm
Universitario 6 - 0 Comerciantes Unidos
Live
+
9:00pm
Deportivo Garcilaso 1 - 1 Santa Rosa PNP
  Scotland - Scottish Premiership
Live
+
7:30am
St. Mirren 1 - 2 Rangers
Live
+
10:00am
Dundee 1 - 2 Celtic
  Spain - Segunda Division
Live
+
8:00am
Sporting Gijón 0 - 3 Villarreal II
Live
+
10:15am
Alcorcón 0 - 0 Eldense
Live
+
10:15am
Real Oviedo 0 - 1 Tenerife
Live
+
12:30pm
Levante 0 - 1 Cartagena
Live
+
12:30pm
Real Valladolid 1 - 0 Huesca
Live
+
3:00pm
Albacete 2 - 1 Eibar
  Spain - Primera División Femenina
Live
+
6:00am
Eibar 0 - 2 Athletic Club
Live
+
10:00am
Real Sociedad 0 - 2 Atletico Madrid
Live
+
12:00pm
Real Madrid 2 - 1 Levante Las Planas
  Ukraine - Premier League
Live
+
6:00am
Zorya 0 - 0 Obolon'-Brovar
Live
+
8:30am
Kolos Kovalivka 0 - 0 Oleksandria
Live
+
11:00am
Kryvbas 3 - 0 Metalist 1925 Kharkiv
  United States - MLS Next Pro
Live
2:00pm
Chicago Fire II 2 - 0 Atlanta United II
Live
+
3:00pm
New England II 3 - 1 Inter Miami II
Live
+
3:00pm
New York City II 1 - 3 Crown Legacy
Live
+
3:00pm
Orlando City B 1 - 2 Toronto II
Live
+
4:00pm
FC Cincinnati II 3 - 1 Philadelphia Union II
Live
+
4:00pm
Los Angeles II 2 - 0 Portland Timbers II
Live
+
5:00pm
New York RB II 0 - 2 Columbus Crew II
Live
+
5:00pm
Sporting Kansas City II 4 - 1 Minnesota United II
Live
+
8:30pm
North Texas P2 - 2 Houston Dynamo FC II
Live
+
10:00pm
Real Monarchs 1 - 0 Whitecaps II
  United States - NISA
Live
+
8:00pm
Irvine Zeta 4 - 0 Arizona Monsoon
  United States - Major Arena Soccer League
Live
5:05pm
Kansas City Comets vs Chihuahua Savage
  United States - USL Cup
Live
4:00pm
Lexington 1 - 0 Forward Madison
 
Albania - Superliga
 
Albania - First Division
 
Albania - Second Division
 
Algeria - Ligue 1 Algérie
 
Andorra - Primera Divisió
 
Angola - Girabola
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Armenia - Armenian Premier League
 
Asia - AFC Futsal Championship
 
Australia - NPL Northern NSW
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - Brisbane Premier League
 
Austria - Football Bundesliga
 
Austria - 2. Liga
 
Austria - Landesliga
 
Azerbaijan - Premier Liqa
 
Bahrain - Premier League
 
Belarus - Belarus Premier League
 
Belarus - First League
 
Belarus - Second League
 
Belize - Premier League of Belize
 
Bolivia - Liga de Futbol
 
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
 
Botswana - Premier League
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Brasileiro Feminino
 
Bulgaria - Parva Liga
 
Cameroon - Elite ONE
 
Canada - Canadian Premier League
 
Canada - League 1 Ontario
 
Chile - Primera Division
 
Chile - Copa Chile
 
Chile - Primera B
 
China - China League One
 
China - China League Two
 
Colombia - Primera B
 
Congo - Congo Ligue 1
 
Costa Rica - Primera Division
 
Costa Rica - Liga de Ascenso
 
Côte d'Ivoire - Côte d'Ivoire Premier Division
 
Croatia - 1. HNL
 
Croatia - Prva NL
 
Croatia - Treća NL
 
Cyprus - First Division
 
Cyprus - 2. Division
 
Czech Republic - 1. liga
 
Czech Republic - 2. liga
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Denmark - Super Liga
 
Denmark - 1st Division
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Egypt - Premier League
 
England - National League
 
England - Premier League 2 (Division 1)
 
England - National League N / S
 
England - FA Women's Championship
 
Estonia - Meistriliiga
 
Finland - Veikkausliiga
 
Finland - Suomen Cup
 
Finland - Ykkönen
 
Finland - Kakkonen
 
France - National 3
 
Germany - Bundesliga 2
 
Germany - Regionalliga
 
Germany - Oberliga
 
Gibraltar - Gibraltar Premier Division
 
Greece - Super League 2
 
Greece - Gamma Ethniki
 
Guatemala - Liga Nacional
 
Haiti - Ligue Haïtienne
 
Hong Kong - Hong Kong Premier League
 
Hungary - NB1
 
Hungary - NB II
 
Iceland - Besta deild karla
 
India - Indian Super League
 
Indonesia - Liga 1
 
Italy - Serie C
 
Italy - Serie D
 
Japan - WE League
 
Japan - J1 League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Kazakhstan - Kazakhstan Premier League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K League 2
 
Korea Republic - K3 League
 
Kosovo - Superliga
 
Kuwait - Premier League
 
Latvia - Virsliga
 
Lebanon - Premier League
 
Libya - Libyan Premier League
 
Lithuania - A Lyga
 
Luxembourg - National Division
 
Malta - Premier League
 
Mauritius - Mauritian League
 
Mexico - Liga de Expansión MX
 
Mexico - Liga Premier
 
Moldova - Divizia Nationala
 
Mongolia - Premier League
 
Morocco - Botola Pro
 
Morocco - Botola Pro 2
 
Netherlands - Eerste Divisie
 
Niger - Super Ligue
 
Nigeria - Nigerian Professional Football League
 
North Macedonia - Prva Liga
 
Norway - Eliteserien
 
Norway - OBOS-ligaen
 
Norway - 2. Divisjon
 
Oman - Omani League
 
Paraguay - Segunda División
 
Paraguay - Primera Division
 
Peru - Segunda División
 
Poland - Ekstraklasa
 
Poland - I Liga
 
Poland - Extraklasa Women
 
Poland - III Liga
 
Portugal - Segunda liga
 
Portugal - Campeonato Nacional Feminino
 
Portugal - Liga 3
 
Portugal - Campeonato de Portugal
 
Qatar - Qatar Stars League
 
Romania - Liga I
 
Romania - Liga II
 
Russia - Premier League
 
Russia - FNL
 
Russia - FNL 2
 
Rwanda - Primus National Football League
 
San Marino - Campionato
 
Scotland - Women's FA Cup
 
Senegal - Premier League
 
Serbia - Super Liga
 
Serbia - Prva Liga
 
Slovakia - Niké liga
 
Slovakia - 2. Futbalová Liga
 
Slovakia - 3. Futbalová Liga
 
Slovenia - Prva Liga
 
Slovenia - Druga Liga
 
Somalia - Somali First Division
 
South Africa - DStv Premiership
 
South Africa - National First Division
 
South Africa - Multichoice Diski Challenge
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Segunda Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Sweden - Allsvenskan
 
Sweden - Superettan
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Division 2
 
Switzerland - Schweizer Cup
 
Switzerland - Women's Super League
 
Switzerland - 1. Liga Classic
 
Switzerland - 1. Liga Promotion
 
Taiwan - Football Premier League
 
Tajikistan - Tajik League
 
Thailand - Thai League 1
 
Tunisia - Ligue Professionnelle 1
 
Turkey - Super Lig
 
Turkey - 1. Lig
 
Turkey - 2. Lig
 
Ukraine - Persha Liga
 
United Arab Emirates - UAE First Division League
 
United States - NPSL
 
Uruguay - Primera Division
 
Uruguay - Segunda División
 
Venezuela - Primera División
 
Vietnam - National Cup
 
Wales - Welsh Cup
 
World - Club Friendly
 
Zambia - Zambian Super League
 
Zimbabwe - Premier Soccer League

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia 0 - 1 England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria 0 - 1 France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30