ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Saturday Jun. 8

Jun 7

Saturday, Jun. 8

Jun 9
  • Thu
    Jun 6
  • Fri
    Jun 7
  • Sat
    Jun 8
  • Sun
    Jun 9
  • Mon
    Jun 10
  • Tue
    Jun 11
  • Wed
    Jun 12
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
Live
+
7:30pm
New England 1 - 0 New York RB
Live
+
8:30pm
Minnesota United 1 - 1 Dallas
Live
+
8:30pm
Sporting KC 2 - 1 Seattle Sounders FC
Live
+
8:30pm
St. Louis City 0 - 0 Portland Timbers
  World Cup Qualifying
Live
+
9:00am
Cameroon 4 - 1 Cape Verde Islands
Live
+
12:00pm
Gambia 5 - 1 Seychelles
Live
+
3:00pm
British Virgin Islands 0 - 3 Guatemala
Live
+
3:30pm
Anguilla 0 - 4 Suriname
Live
+
5:30pm
Bahamas 1 - 7 Trinidad and Tobago
Live
+
8:00pm
Aruba 0 - 2 Curaçao
Live
+
8:00pm
Belize 0 - 4 Nicaragua
  Friendly
Live
+
8:15am
Brunei Darussalam 1 - 0 Sri Lanka
Live
+
9:00am
Slovenia 1 - 1 Bulgaria
Live
+
12:00pm
Moldova 3 - 2 Cyprus
Live
+
12:00pm
Hungary 3 - 0 Israel
Live
+
12:00pm
Sweden 0 - 3 Serbia
Live
+
12:00pm
Switzerland 1 - 1 Austria
Live
+
12:45pm
Portugal 1 - 2 Croatia
Live
+
1:30pm
Denmark 3 - 1 Norway
Live
+
2:00pm
Belgium 3 - 0 Luxembourg
Live
+
3:30pm
Spain 5 - 1 Northern Ireland
Live
+
5:30pm
USA 1 - 5 Colombia
Live
+
9:00pm
Mexico 2 - 3 Brazil
  South America - Copa Libertadores
Live
+
6:00pm
Grêmio 1 - 1 Estudiantes
  United States - NWSL
Live
+
12:30pm
NJ/NY Gotham FC 2 - 1 Angel City
Live
+
7:30pm
Utah Royals 0 - 1 Washington Spirit
Live
+
7:30pm
Chicago Red Stars 1 - 2 Bay FC
Live
+
10:00pm
Portland Thorns 1 - 0 North Carolina Courage
  Argentina - Primera Nacional
Live
+
2:00pm
Defensores de Belgrano 1 - 0 Gimnasia y Tiro
Live
+
2:00pm
Almagro 2 - 2 Gimnasia Mendoza
Live
+
2:00pm
Tristán Suárez 2 - 1 Agropecuario
Live
+
2:10pm
San Miguel 1 - 0 Quilmes
Live
+
2:20pm
All Boys 1 - 0 Atlanta
Live
+
6:30pm
Temperley 3 - 0 Deportivo Morón
Live
+
8:30pm
Brown de Adrogué 0 - 0 Nueva Chicago
  Argentina - Copa Argentina
Live
4:20pm
Platense 0 - 0 Huracán
  Brazil - Serie B
Postp.
CRB vs Botafogo SP
Live
+
4:00pm
Amazonas 2 - 1 Brusque
Live
+
4:00pm
Guarani 0 - 1 Operário PR
  Canada - Canadian Premier League
Live
+
2:00pm
HFX Wanderers 0 - 0 Pacific
Live
+
5:00pm
Cavalry 1 - 0 Forge
  Colombia - Primera A
Live
+
8:30pm
Atlético Bucaramanga 1 - 0 Santa Fe
  South America - Copa Sudamericana
Live
+
8:30pm
Internacional 1 - 0 Delfin
  Other Programming
Live
5:00pm
TST’s Men’s Tournament Round of 16
  Spain - Segunda Division
Live
+
12:30pm
Real Oviedo 0 - 0 Eibar
  United States - USL Championship
Live
+
7:30pm
Charleston Battery 0 - 0 Pittsburgh Riverhounds
Live
+
7:30pm
Rhode Island 0 - 2 Detroit City
Live
+
8:00pm
Louisville City 2 - 1 North Carolina
Live
+
8:30pm
FC Tulsa 2 - 1 San Antonio
Live
+
8:30pm
Memphis 901 1 - 1 Colorado Springs
Live
+
9:00pm
New Mexico United 1 - 0 Hartford Athletic
Live
+
10:00pm
Oakland Roots 1 - 0 Tampa Bay Rowdies
Live
+
10:00pm
Monterey Bay 0 - 2 Sacramento Republic
Live
+
10:30pm
Las Vegas Lights 3 - 1 Miami FC
Live
+
11:00pm
Phoenix Rising 2 - 1 Orange County SC
  United States - MLS Next Pro
Live
+
8:00pm
Huntsville City 4 - 2 Crown Legacy
  United States - USL League Two
Live
1:00pm
Blackwatch Rush 1 - 2 Vermont Green
Live
3:00pm
Cleveland Force 1 - 1 Kings Hammer
Live
3:00pm
Project 51O 1 - 1 Academica
Live
4:00pm
Southern Soccer Academy vs Birmingham Legion II
Live
4:00pm
Utah Avalanche 1 - 1 Flatirons Rush
Live
4:00pm
SF Glens 2 - 1 Marin
Live
5:00pm
Charlottesville Blues 3 - 2 Evergreen
Live
5:00pm
New Jersey Copa 0 - 3 FC Motown II
Live
6:00pm
Christos 1 - 2 Lionsbridge
Live
6:00pm
Pinellas County 4 - 1 Swan City
Live
6:30pm
Fort Wayne 2 - 2 Buffalo
Live
7:00pm
Reading United 0 - 3 Ocean City Nor'easters
Live
7:00pm
Florida Elite 1 - 4 Nona
Live
7:00pm
South Bend Lions 2 - 2 Lansing City
Live
7:00pm
Patuxent 1 - 2 Virginia Beach United
Live
7:00pm
Boston City 3 - 2 Pathfinder
Live
+
7:00pm
Discoveries 3 - 1 North Carolina II
Live
7:00pm
North Carolina Fusion U23 3 - 0 West Virginia Alliance
Live
7:00pm
SC United Bantams 0 - 1 Wake
Live
7:00pm
Staten Island Athletic vs Westchester Flames
Live
7:00pm
Dayton Dutch Lions 0 - 4 Toledo Villa
Live
7:00pm
Boston Bolts vs Black Rock
Live
7:00pm
The Villages 3 - 1 Brooke House
Live
7:00pm
Michigan Bucks 2 - 0 Midwest United
Live
8:00pm
Chicago City 1 - 5 Sueno
Live
8:00pm
Corpus Christi 1 - 2 AHFC Royals
Live
8:00pm
Dothan United 0 - 0 Asheville City
Live
8:00pm
Mississippi Brilla 0 - 2 Louisiana Krewe
Live
8:00pm
Little Rock Rangers 1 - 0 Hattiesburg
Live
8:00pm
Houston FC 4 - 3 Hill Country Lobos
Live
8:30pm
Manhattan 7 - 3 Cedar Stars Rush
Live
10:00pm
AMSG 3 - 2 Tucson
Live
10:00pm
United PDX 1 - 0 Midlakes United
Live
10:00pm
Ballard 3 - 4 Tacoma Stars
  United States - USL Cup
Live
+
7:00pm
Richmond Kickers 0 - 1 Charlotte Independence
Live
+
7:00pm
One Knoxville 2 - 0 Lexington
Live
+
7:30pm
Chattanooga Red Wolves 0 - 1 Forward Madison
Live
+
9:00pm
Northern Colorado 4 - 3 Central Valley Fuego
  Uruguay - Primera Division
Live
+
11:30am
Liverpool 0 - 1 Miramar Misiones
Live
+
2:00pm
Racing 2 - 1 Fénix
Live
+
4:30pm
Wanderers 2 - 0 Peñarol
Live
+
7:00pm
Deportivo Maldonado 0 - 2 Defensor Sporting
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Australia - NPL SA
 
Australia - NPL Victoria
 
Australia - NorZone Premier League
 
Australia - NPL WA
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - Brisbane Premier League
 
Austria - Regionalliga
 
Austria - Landesliga
 
Belarus - First League
 
Belarus - Second League
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Brasileiro Feminino
 
Brazil - Campeonato Rondoniense
 
Brazil - Campeonato Paulista Serie B
 
Canada - League 1 Ontario
 
China - China League One
 
China - China League Two
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Denmark - Herre-DM 2. division
 
Denmark - Denmark Series
 
Denmark - Elitedivisionen
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Ecuador - Serie B
 
Finland - Veikkausliiga
 
Finland - Ykkönen
 
Finland - Kakkonen
 
Germany - Oberliga
 
Ghana - Ghana Premier League
 
Iceland - 1. deild karla
 
Iraq - Iraqi Premier League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Korea Republic - K3 League
 
Morocco - Botola Pro 2
 
Netherlands - Derde Divisie
 
Netherlands - Tweede Divisie
 
Niger - Super Ligue
 
Nigeria - Nigerian Professional Football League
 
Norway - 2. Divisjon
 
Norway - Toppserien
 
Paraguay - Segunda División
 
Poland - III Liga
 
Russia - FNL 2
 
Senegal - Premier League
 
Slovakia - 3. Futbalová Liga
 
Somalia - Somali First Division
 
South Africa - DStv Premiership
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Division 2
 
Sweden - Damallsvenskan
 
Switzerland - Women's Super League
 
Switzerland - 1. Liga Classic
 
Ukraine - Persha Liga
 
United States - NPSL
 
United States - WPSL
 
United States - USL W League
 
Uruguay - Segunda División
 
World - Maurice Revello Tournament
 
World - Club Friendly
 
World - Women's Friendly

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Listings  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany vs Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary vs Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain vs Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy vs Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia vs Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia vs England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland vs Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria vs France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania vs Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium vs Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Listings  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30