ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Sunday Jun. 9

Jun 8

Sunday, Jun. 9

Jun 10
  • Fri
    Jun 7
  • Sat
    Jun 8
  • Sun
    Jun 9
  • Mon
    Jun 10
  • Tue
    Jun 11
  • Wed
    Jun 12
  • Thu
    Jun 13
  •  
?  
  World Cup Qualifying
Live
+
9:00am
Sao Tome e Principe 0 - 1 Liberia
Live
+
12:00pm
Djibouti 1 - 1 Ethiopia
Live
+
12:00pm
Congo DR 1 - 0 Togo
Live
+
12:00pm
Mauritania 0 - 1 Senegal
Live
+
12:00pm
Namibia 0 - 0 Tunisia
Live
+
3:00pm
Dominica 2 - 3 Jamaica
Live
+
3:00pm
Saint Vincent and the Grenadines 1 - 3 El Salvador
Live
4:30pm
Cayman Islands 1 - 0 Antigua and Barbuda
Live
+
5:00pm
Barbados 1 - 3 Haiti
Live
+
5:00pm
Grenada 0 - 3 Costa Rica
Live
+
7:00pm
Bermuda 1 - 6 Honduras
Live
+
9:00pm
Montserrat 1 - 3 Panama
  Friendly
Live
2:30pm
England XI vs Soccer Aid World XI
Live
+
2:45pm
Slovakia 4 - 0 Wales
Live
+
2:45pm
Italy 1 - 0 Bosnia and Herzegovina
Live
+
2:45pm
Montenegro 1 - 3 Georgia
Live
+
3:15pm
France 0 - 0 Canada
Live
+
7:00pm
Argentina 1 - 0 Ecuador
  United States - NWSL
Live
+
6:00pm
Kansas City Current 5 - 2 Seattle Reign
  Argentina - Primera Nacional
Postp.
San Telmo 0 - 0 Aldosivi
Live
+
2:00pm
Defensores Unidos 0 - 1 Almirante Brown
Live
+
2:00pm
Racing Córdoba 0 - 0 San Martín San Juan
Live
+
2:00pm
Alvarado 2 - 1 Arsenal
Live
+
2:00pm
Club Atlético Güemes 0 - 0 San Martín Tucumán
Live
+
2:00pm
Deportivo Maipú 1 - 0 Estudiantes Caseros
Live
+
2:10pm
Deportivo Madryn 0 - 0 Colón
Live
+
3:00pm
Chaco For Ever 1 - 1 Club Atlético Mitre
Live
+
3:00pm
Ferro Carril Oeste 0 - 1 Talleres Remedios
Live
+
3:00pm
Patronato 0 - 0 Guillermo Brown
  Argentina - Primera B Metropolitana
Live
+
12:10pm
Excursionistas 2 - 3 Argentino Quilmes
Live
+
12:10pm
Colegiales 1 - 0 Argentino Merlo
Live
+
12:10pm
Deportivo Laferrere 0 - 1 Los Andes
Live
+
2:00pm
Flandria 3 - 0 Villa San Carlos
Live
+
2:00pm
San Martín Burzaco 2 - 1 Comunicaciones
Live
+
2:00pm
Acassuso 1 - 3 Deportivo Armenio
Live
2:00pm
Deportivo Merlo 0 - 0 Midland
  Brazil - Brasileirão
Live
+
3:00pm
Criciúma 2 - 5 Cuiabá
  Brazil - Serie B
Live
+
3:00pm
Avaí 0 - 0 Chapecoense
Live
+
5:30pm
América Mineiro 2 - 0 Ponte Preta
  Canada - Canadian Premier League
Live
+
1:30pm
Valour 0 - 2 Atlético Ottawa
Live
+
6:00pm
York United 2 - 2 Vancouver FC
  Other Programming
Live
6:00pm
TST’s Men’s Tournament Semi Finals
  Italy - Serie C
Live
+
11:30am
Carrarese 1 - 0 Vicenza
  Spain - Segunda Division
Live
+
3:00pm
Sporting Gijón 0 - 1 Espanyol
  Spain - Primera División Femenina
TBA
Granada vs Levante
Live
+
6:00am
Madrid 2 - 3 Real Sociedad
Live
+
6:00am
UD Tenerife 1 - 1 Eibar
Live
+
12:30pm
Real Madrid 1 - 0 Athletic Club
Live
+
2:30pm
Granada 0 - 3 Levante
Live
+
2:30pm
Villarreal 2 - 0 Sporting de Huelva
Live
+
2:30pm
Barcelona 5 - 1 Real Betis
Live
+
2:30pm
Sevilla 1 - 1 Atletico Madrid
Live
+
2:30pm
Levante Las Planas 3 - 0 Valencia
  United States - USL Championship
Live
+
7:00pm
Birmingham Legion 0 - 1 Indy Eleven
  United States - MLS Next Pro
Live
+
7:00pm
New York RB II 2 - 1 Toronto II
Live
+
8:00pm
Portland Timbers II 3 - 3P Ventura County
Live
+
8:00pm
Minnesota United II 0 - 3 North Texas
Live
+
9:00pm
Whitecaps II 4 - 0 Los Angeles II
  United States - NISA
Live
+
9:00pm
Arizona Monsoon 2 - 3 Capo
Live
+
10:00pm
Irvine Zeta 1 - 0 LA Force
  United States - USL League Two
Live
3:00pm
Oakland County 0 - 1 Ann Arbor
Live
6:00pm
Inter Gainesville 2 - 0 Brevard
Live
6:00pm
Long Island Rough Riders 1 - 3 Hudson Valley Hammers
Live
6:00pm
San Francisco City vs Almaden
Live
6:30pm
Weston 1 - 2 Sarasota Paradise
Live
7:00pm
Inter Gainesville vs Brevard
Live
7:00pm
Chicago Dutch Lions 1 - 4 St. Charles
Live
7:00pm
Capital vs West Seattle Junction
Live
7:00pm
Lehigh Valley United 2 - 3 Lone Star II
Live
7:30pm
Birmingham Legion II vs Athens United
Live
8:00pm
Redlands 1 - 2 Tucson
Live
8:00pm
St. Croix 4 - 0 RKC Third Coast
Live
9:00pm
Albion Colorado 1 - 1 Utah United
Live
9:30pm
Birmingham Legion II 0 - 0 Athens United
  United States - USL Cup
Live
+
7:30pm
Tormenta 1 - 3 Greenville Triumph
  Uruguay - Primera Division
Live
+
11:30am
Cerro Largo 2 - 2 Danubio
Live
+
2:00pm
Progreso 1 - 0 River Plate
Live
+
5:00pm
Cerro 3 - 0 Nacional
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Victoria
 
Australia - NPL SA
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - Brisbane Premier League
 
Austria - Landesliga
 
Belarus - First League
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Brasileiro Feminino
 
Brazil - Campeonato Paulista Serie B
 
Brazil - Copa do Nordeste
 
Canada - League 1 Ontario
 
China - China League Two
 
China - China League One
 
Croatia - Prva NL
 
Croatia - Druga NL
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Denmark - Herre-DM 2. division
 
Denmark - Elitedivisionen
 
Ecuador - Serie B
 
Europe - UEFA Euro
 
Finland - Ykkönen
 
Finland - Kakkonen
 
Georgia - Georgian Cup
 
Germany - Regionalliga
 
Ghana - Ghana Premier League
 
Iceland - Mjólkurbikarinn
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Japan - J. League Cup
 
Korea Republic - K3 League
 
Nigeria - Nigerian Professional Football League
 
Norway - OBOS-ligaen
 
Norway - 2. Divisjon
 
Paraguay - Segunda División
 
Peru - Segunda División
 
Poland - Extraklasa Women
 
Portugal - Campeonato Nacional Feminino
 
Russia - FNL 2
 
Somalia - Somali First Division
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Division 2
 
Sweden - Damallsvenskan
 
United States - NPSL
 
United States - USL W League
 
United States - WPSL
 
Uruguay - Segunda División
 
World - Maurice Revello Tournament

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
Germany vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30