ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Saturday Jun. 15

Jun 14

Saturday, Jun. 15

Jun 16
  • Thu
    Jun 13
  • Fri
    Jun 14
  • Sat
    Jun 15
  • Sun
    Jun 16
  • Mon
    Jun 17
  • Tue
    Jun 18
  • Wed
    Jun 19
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
7:30pm
Atlanta United vs Houston Dynamo
7:30pm
Toronto FC vs Chicago Fire
7:30pm
Philadelphia Union vs Inter Miami
7:30pm
Orlando City SC vs Los Angeles FC
7:30pm
New York RB vs Nashville SC
7:30pm
New England vs Vancouver Whitecaps
7:30pm
Charlotte vs DC United
7:30pm
CF Montréal vs Real Salt Lake
8:30pm
Dallas vs St. Louis City
9:30pm
Colorado Rapids vs Austin
10:30pm
LA Galaxy vs Sporting KC
10:30pm
SJ Earthquakes vs Cincinnati
10:30pm
Seattle Sounders FC vs Minnesota United
  Europe - UEFA Euro
9:00am
Hungary vs Switzerland
12:00pm
Spain vs Croatia
3:00pm
Italy vs Albania
  Friendly
5:00pm
Colombia vs Bolivia
  United States - NWSL
12:00pm
Racing Louisville FC vs NJ/NY Gotham FC
7:30pm
North Carolina Courage vs Orlando Pride
7:30pm
Washington Spirit vs San Diego Wave
9:30pm
Houston Dash vs Angel City
  Argentina - Primera División
3:00pm
Unión Santa Fe vs San Lorenzo
5:00pm
Huracán vs Independiente Rivadavia
7:30pm
Atlético Tucumán vs Defensa y Justicia
  Argentina - Copa Argentina
11:00pm
Rosario Central vs Barracas Central
  Brazil - Brasileirão
5:30pm
RB Bragantino vs Juventude
8:00pm
Fluminense vs Atlético Goianiense
  Brazil - Serie B
2:30pm
América Mineiro vs CRB
4:00pm
Ponte Preta vs Novorizontino
5:00pm
Ituano vs Paysandu
  Canada - Canadian Premier League
1:00pm
Atlético Ottawa vs York United
4:00pm
HFX Wanderers vs Forge
  Colombia - Primera A
8:30pm
Santa Fe vs Atlético Bucaramanga
  Spain - Primera División Femenina
6:00am
Real Sociedad vs Levante Las Planas
6:00am
Eibar vs Granada
6:00am
Real Betis vs UD Tenerife
6:00am
Levante vs Madrid
6:00am
Atletico Madrid vs Villarreal
  United States - USL Championship
4:00pm
Detroit City vs Charleston Battery
7:00pm
Hartford Athletic vs Pittsburgh Riverhounds
7:00pm
Indy Eleven vs San Antonio
7:30pm
Tampa Bay Rowdies vs Louisville City
8:30pm
Memphis 901 vs New Mexico United
9:00pm
Colorado Springs vs Orange County SC
9:00pm
El Paso Locomotive vs Phoenix Rising
11:00pm
Sacramento Republic vs Oakland Roots
  United States - MLS Next Pro
7:30pm
Carolina Core vs FC Cincinnati II
  United States - NISA
12:00pm
Georgia FC vs Savannah Clovers
10:00pm
LA Force vs Arizona Monsoon
  United States - USL League Two
3:00pm
Boston Bolts vs Pathfinder
3:00pm
Morris Elite vs Long Island Rough Riders
4:00pm
Black Rock vs Blackwatch Rush
5:00pm
New Jersey Copa vs Ironbound
5:00pm
Charlottesville Blues vs Christos
6:00pm
Cleveland Force vs Dayton Dutch Lions
6:00pm
West Virginia Alliance vs North Carolina II
7:00pm
Lionsbridge vs Evergreen
7:00pm
South Bend Lions vs Union Macomb
7:00pm
The Villages vs Nona
7:00pm
Brevard vs Brooke House
7:00pm
Inter Gainesville vs Florida Elite
7:00pm
Lehigh Valley United vs Real Central New Jersey
7:00pm
Lone Star II vs Ocean City Nor'easters
7:00pm
AC Connecticut vs Boston City
7:00pm
Vermont Green vs Western Mass Pioneers
7:00pm
Wake vs Discoveries
7:00pm
Lansing City vs Michigan Bucks
7:00pm
Minneapolis City vs Bavarian United
7:00pm
Rochester vs Rkc Third Coast
7:00pm
Ann Arbor vs Midwest United
7:00pm
Athens United vs East Atlanta
7:30pm
Asheville City vs Birmingham Legion II
7:30pm
FC Motown II vs Hudson Valley Hammers
8:00pm
Hattiesburg vs Blue Goose
8:00pm
Louisiana Krewe vs Little Rock Rangers
8:00pm
Houston Sur vs Houston FC
8:00pm
Des Moines Menace vs St. Charles
8:30pm
Hill Country Lobos vs AHFC Royals
8:30pm
Peoria vs River Light
9:00pm
Flatirons Rush vs New Mexico United II
9:30pm
Salt City vs Utah United
10:00pm
Coachella vs Seahorses
10:00pm
Tucson vs Redlands
11:00pm
Academica vs Monterey Bay II
  United States - USL League One
3:00pm
Forward Madison vs Tormenta
10:30pm
Central Valley Fuego vs Richmond Kickers
  Uruguay - Primera Division
Postp.
Progreso vs Peñarol
Postp.
Wanderers vs River Plate
Postp.
Racing vs Defensor Sporting
Postp.
Deportivo Maldonado vs Fénix
Postp.
Cerro Largo vs Nacional
Postp.
Cerro vs Danubio
Postp.
Liverpool vs Boston River
Postp.
Rampla Juniors vs Miramar Misiones
2:00pm
River Plate vs Deportivo Maldonado
4:30pm
Nacional vs Liverpool
7:00pm
Defensor Sporting vs Progreso
 
Algeria - Ligue 1 Algérie
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Australia - NPL Northern NSW
 
Australia - NPL Victoria
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL WA
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - NPL SA
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Tasmania
 
Australia - NorZone Premier League
 
Australia - Brisbane Premier League
 
Austria - Landesliga
 
Belarus - Belarus Premier League
 
Belarus - First League
 
Belarus - Second League
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Brasileiro Feminino
 
Brazil - Campeonato Maranhense
 
Brazil - Campeonato Paulista Serie B
 
Brazil - Copa Paulista
 
Canada - League 1 Ontario
 
Chile - Copa Chile
 
China - Super League
 
China - China League Two
 
China - China League One
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Denmark - Herre-DM 2. division
 
Denmark - Denmark Series
 
Denmark - Elitedivisionen
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Estonia - Meistriliiga
 
Ethiopia - Premier League
 
Faroe Islands - Premier League
 
Finland - Suomen Cup
 
Finland - Kakkonen
 
Ghana - Ghana Premier League
 
Iceland - 1. deild karla
 
Iran - Hazfi Cup
 
Iraq - Iraqi Premier League
 
Japan - J1 League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Kazakhstan - Kazakhstan Premier League
 
Kenya - Kenyan Premier League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K League 2
 
Korea Republic - K3 League
 
Latvia - Virsliga
 
Lebanon - Premier League
 
Lithuania - A Lyga
 
Malaysia - Malaysia FA Cup
 
Mongolia - Premier League
 
Morocco - Botola Pro 2
 
Netherlands - Tweede Divisie
 
Norway - 2. Divisjon
 
Norway - Toppserien
 
Oceania - OFC Nations Cup
 
Paraguay - Segunda División
 
Peru - Segunda División
 
Russia - FNL 2
 
Russia - Women's Football Championship
 
Singapore - Singapore Premier League
 
South Africa - DStv Premiership
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Sweden - Superettan
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Division 2
 
Tajikistan - Tajik League
 
Thailand - Thai FA Cup
 
Tunisia - Ligue Professionnelle 1
 
United States - NPSL
 
United States - USL W League
 
United States - WPSL
 
Uruguay - Segunda División
 
Uzbekistan - Uzbekistan Super League
 
Vietnam - V.League 1
 
Vietnam - V.League 2
 
World - Club Friendly
 
Zimbabwe - Premier Soccer League

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Listings  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany vs Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary vs Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain vs Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy vs Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia vs Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia vs England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland vs Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria vs France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania vs Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium vs Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Listings  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30