ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Sunday Jun. 16

Jun 15

Sunday, Jun. 16

Jun 17
  • Fri
    Jun 14
  • Sat
    Jun 15
  • Sun
    Jun 16
  • Mon
    Jun 17
  • Tue
    Jun 18
  • Wed
    Jun 19
  • Thu
    Jun 20
  •  
?  
  Europe - UEFA Euro
Live
+
9:00am
Poland 1 - 2 Netherlands
Live
+
12:00pm
Slovenia 1 - 1 Denmark
Live
+
3:00pm
Serbia 0 - 1 England
  Friendly
Live
+
3:30pm
Ecuador 2 - 1 Honduras
Live
+
6:30pm
Panama 0 - 1 Paraguay
  United States - NWSL
Live
+
4:00pm
Seattle Reign 0 - 0 Portland Thorns
Live
+
10:00pm
Bay FC 0 - 1 Utah Royals
  Brazil - Brasileirão
Live
+
3:00pm
Vitória 2 - 1 Internacional
Live
+
3:00pm
Corinthians 2 - 2 São Paulo
Live
+
3:00pm
Athletico-PR 1 - 1 Flamengo
Live
+
5:30pm
Cuiabá 5 - 0 Fortaleza
Live
+
5:30pm
Vasco da Gama 0 - 0 Cruzeiro
Live
+
5:30pm
Criciúma 2 - 2 Bahia
Live
+
5:30pm
Grêmio 1 - 2 Botafogo
  Brazil - Serie B
Live
+
10:00am
Botafogo SP 1 - 0 Vila Nova
Live
+
3:00pm
Brusque 1 - 0 Ceará
Live
+
5:30pm
Sport Recife 1 - 0 Mirassol
Live
+
5:30pm
Goiás 1 - 1 Coritiba
  Canada - Canadian Premier League
Live
+
5:00pm
Vancouver FC 0 - 0 Cavalry
  Club Friendly
Live
6:00pm
Kaka Legends vs Ronaldinho Legends
Live
+
7:00pm
Pumas UNAM 3 - 1 Venados
  Spain - Segunda Division
Live
+
12:30pm
Real Oviedo 1 - 0 Espanyol
  Spain - Primera División Femenina
TBA
Eibar vs Granada
Live
+
6:00am
Valencia 0 - 3 Barcelona
Live
+
11:00am
Athletic Club 2 - 1 Sevilla
  United States - USL Championship
Live
+
6:00pm
North Carolina 2 - 0 Monterey Bay
  United States - MLS Next Pro
Live
7:00pm
Huntsville City 0 - 4 Chicago Fire II
Live
+
7:00pm
St. Louis City II 1 - 0 Houston Dynamo FC II
Live
+
10:00pm
Colorado Rapids II 2 - 2P LA Galaxy II
  United States - USL League Two
Live
4:00pm
SF Glens 1 - 2 San Francisco City
Live
5:00pm
West Seattle Junction vs Tacoma Stars
Live
6:00pm
Union Macomb 0 - 4 Kalamazoo FC
Live
6:00pm
Tampa Bay United 1 - 0 Swan City
Live
7:00pm
Tobacco Road 2 - 2 Charlotte Eagles
Live
7:00pm
Capital 1 - 8 Ballard
Postp.
Sarasota Paradise vs Miami AC
  Uruguay - Primera Division
Live
+
11:30am
Fénix 3 - 1 Wanderers
Live
+
2:00pm
Danubio 2 - 0 Rampla Juniors
Live
+
5:00pm
Peñarol 1 - 1 Racing
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Australia - NPL Northern NSW
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Victoria
 
Belarus - Belarus Premier League
 
Belarus - First League
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Brasileiro Feminino
 
Brazil - Campeonato Paulista Serie B
 
Brazil - Copa Paulista
 
Canada - Canadian Soccer League
 
Canada - League 1 Ontario
 
Chile - Copa Chile
 
China - Super League
 
China - China League Two
 
China - China League One
 
Colombia - Primera B
 
Croatia - Druga NL
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Egypt - Premier League
 
Estonia - Meistriliiga
 
Ethiopia - Premier League
 
Faroe Islands - Premier League
 
Finland - Suomen Cup
 
Finland - Kakkonen
 
Ghana - Ghana Premier League
 
Greece - Gamma Ethniki
 
Iraq - Iraqi Premier League
 
Italy - Serie D
 
Japan - J1 League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Kazakhstan - Kazakhstan Premier League
 
Kenya - Kenyan Premier League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K League 2
 
Korea Republic - K3 League
 
Latvia - Virsliga
 
Lebanon - Premier League
 
Lithuania - A Lyga
 
Mauritius - Mauritian League
 
Mongolia - Premier League
 
Nigeria - Nigerian Professional Football League
 
Norway - OBOS-ligaen
 
Norway - 2. Divisjon
 
Oceania - OFC U-16 Women's Championship
 
Oceania - OFC Nations Cup
 
Paraguay - Segunda División
 
Peru - Segunda División
 
Singapore - Singapore Premier League
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Sweden - Superettan
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Division 2
 
Sweden - Damallsvenskan
 
Taiwan - Football Premier League
 
Tajikistan - Tajik League
 
Thailand - Thai League 1
 
Thailand - Thai League Cup
 
United States - NPSL
 
United States - WPSL
 
United States - USL W League
 
Uruguay - Segunda División
 
Uzbekistan - Uzbekistan Super League
 
Vietnam - V.League 1
 
Vietnam - V.League 2
 
World - Maurice Revello Tournament
 
Zimbabwe - Premier Soccer League

Upcoming Top Matches »

CroatiaCroatiaJun 19
9:00am
AlbaniaAlbania
GermanyGermanyJun 19
12:00pm
HungaryHungary
ScotlandScotlandJun 19
3:00pm
SwitzerlandSwitzerland
SloveniaSloveniaJun 20
9:00am
SerbiaSerbia
DenmarkDenmarkJun 20
12:00pm
EnglandEngland
SpainSpainJun 20
3:00pm
ItalyItaly
ArgentinaArgentinaJun 20
8:00pm
CanadaCanada
SlovakiaSlovakiaJun 21
9:00am
UkraineUkraine
PolandPolandJun 21
12:00pm
AustriaAustria
NetherlandsNetherlandsJun 21
3:00pm
FranceFrance
PeruPeruJun 21
8:00pm
ChileChile
Latest News »
17 Jun 23:07
UEFA Euro and Copa América fixtures being covered live on ViX; June 18-24
17 Jun 22:24
What to watch on Univisión, UniMás, and TUDN this week: June 18-24, 2024
17 Jun 21:59
Euro 2024: TV schedules and live streaming info for Portugal vs. Czech Republic live on June 18, 2024
17 Jun 21:23
What to watch on FOX's linear channels on June 18-24, 2024
17 Jun 17:41
UEFA EURO 2024: TV schedules, live streaming options, preview for Turkey vs Georgia - June 18

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia 0 - 1 England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria 0 - 1 France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30